HABERLER
 
Haberler
Yapım Hizmetleri
  Kars Şehri Mevcut Doğal Gaz Hatları
  Sarıkamış Şehri Mevcut Doğal Gaz Hatları
Yakıt Karşılaştırma Tablosu

 

abb

 

Kars
:
58.021 BBS
Sarıkamış
:
6.820 BBS
Ardahan
:
19.474 BBS

 

"187 Doğal Gaz Acil Hattı"
   

 

DUYURU-2

08.10.2015

Şirketimiz, abonelerinden iç tesisat kontrol bedeli, tesisat kontrol bedeli, bir veya ikinci gaz açımlarında açma/kapama bedeli ve/veya benzeri herhangi bir bedel almamıştır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklama doğrultusunda; bazı doğal gaz dağıtım şirketlerinin abonelerden haksız şekilde ücret aldığına dair son zamanlarda ulusal ve yerel medyada sıkça haberler yayınlanmaktadır.

Proje Müdür Yard. Sn.Adem ÇELİK, yaptığı açıklamada “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan açıklama doğrultusunda; bazı doğal gaz dağıtım şirketlerinin abonelerden haksız şekilde ücret aldığına dair son zamanlarda ulusal ve yerel medyada sıkça haberler yayınlanmaktadır. Haberlerde ilgili şirketlerin bu bedelleri abonelere iade edeceklerini belirtmeleri üzerine şirketimize de yoğun olarak başvurular gelmektedir. Ancak şirketimiz tarafından halihazırda doğal gaz iç tesisatı mevcut bulunan yerlerin abonelik yenilenmesi aşamasında veya periyodik tesisat kontrollerinde abonelerimizden iç tesisat kontrol bedeli, tesisat kontrol bedeli, açma/kapama ve/veya benzeri herhangi bir nam adı altında bedel talep edilmemiş ve/veya alınmamıştır. Bu bağlamda ücret iadesi veya geri ödemesi de söz konusu değildir” dedi.

Bu bedeli alan firmalar geri ödemeye başladı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hatanın mevzuatın yanlış değerlendirilmesinden kaynaklandığı ve Kurul kararı ile tüketicinin korunması adına gerekli tedbirlerin alındığı ifade edilmiştir. Bu bağlamda mevzuatın yanlış yorumlanması adına tahsil edilen bu bedellerin iade edilmesi de tüketicinin korunması adına önemlidir.
 
Sn.ÇELİK “Yetkililer tarafından da belirtildiği üzere, denetim sonucunda elde edilen bu veriler doğrultusunda iadeler başlamıştır. Şirketimiz denetimlerden geçmiş olup şuana kadar herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılmadığından, şirketimiz nezdinde herhangi bir iade de söz konusu olmamıştır” dedi.

 

DUYURU-3

SERBEST TÜKETİCİ STATÜSÜ KAZANAN ABONELERİMİZ

ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMUNUN 18.12.2014 tarih, 5362 sayılı Kurul katrarı 1.Maddesi Konut tüketicileri (evsel tüketiciler) hariç olmak üzere, tüm tüketiciler serbest tüketici statüsündedir. 2. Maddesi ise Konut tüketicileri (evsel tüketiciler) için serbest tüketici olma sınırı 75.000 m3’tür. Serbest tüketici limiti için tek sayaçtan ölçülen tüketim miktarı dikkate alınacaktır. denilmekltedir.

Ayrıca serbest tüketici olan müşterilerimizin doğal gazı bizden alabilecekleri gibi başka tedarikçi firmalardanda temin edebileceklerdir.

Serbest tüketici statüsü kazanan veya devam ettiren abonelerimiz yeni takvim yılı başlamadan önceki son 3 üç faturasına, serbest tüketici statüne geçtiklerini dair vebu konu hakkında detay bilgi almak isteyen müşterilerimiz, iletişim bilgileri linki altındaki müşteri talep formunu doldurarak şirketimiz yetkililerinden internet üzerinden bilgi alabilirler.

 

Lütfen evinize Doğal Gaz tesisatı çektirmeden önce büromuza uğrayarak veya 0474 212 92 29 telefon numaramızı arayarak bulunduğunuz bölgede hat olup olmadığını sorunuz.